• info@kutahyakurumsal.com
  • 05454107865
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,218 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Nizam ABAKLI
  • ADRES: Fuatpaşa Mah. 31.Sk. No:77 KÜTAHYA MERKEZ
  • TELEFON: 05303941814
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 - 19:00
SERVİS YERLERİ KÜTAHYA

FİRMA HAKKINDA

ABAKLI Hurda ve Geri Dönüşüm

“Her Nevi Hurda Plastik, Kağıt, Demir, Bakır, Alüminyum, Pimaş,Pimapen Hurdası Alınır – Satılır”


İletişim
0530 394 18 14
0532 797 50 42


ADRESİNİZDEN HURDA ALINIR- BİZLERİ ARAYINIZ

 

Ekonomiye katkı sağlanır.
Geri dönüşüm uzun vadede verimli bir ekonomik yatırımdır. Hammaddenin azalması ve doğal kaynakların hızla tükenmesi sonucunda ekonomik problemler ortaya çıkabilmektedir.  Geri dönüşümün bu noktada ekonomi üzerinde olumlu etkileri olabilmektedir. Enerji ve Doğal Kaynakların tüketiminin azaltılması ülke ekonomisi için de büyük önem arz etmektedir. Ayrıca dışarıya bağımlı olduğumuz petrol gibi hammaddelerin tüketiminin azalması sonucu paramız yurtiçinde kalmakta ve ekonomimiz daha iyiye gitmektedir. Geri dönüşüm sonucu oluşan sentetik elyaf gibi ürünlerimizi de yurtdışına satarak ülkemize döviz girişi sağlanmaktadır.

Atık miktarı azalır.
Geri dönüşümün uygulanması ile çöplere giden atık miktarında azalma sağlanarak. bu atıkların taşınması ve depolanması işlemleri için daha az miktarda alan ve enerji kullanılmış olur. Evsel atıkların yaklaşık yoğunluğu 0,6 kg/m3 iken, ambalaj atıklarının yoğunluğunun yaklaşık 0,3 kg/m3 olduğu görülmektedir. Evsel atıklar için bu azalma ağırlık olarak fazla olmamakla birlikte, hacimsel olarak bakıldığında oldukça önemli bir oran teşkil etmektedir. Yapılan toplama operasyonlarında evsel atıklar yaklaşık %75-80 oranında sıkıştırılabilirken, ambalaj atıklarında bu oranın yaklaşık %25 olduğu tespit edilmiştir. Ambalaj atıklarını geri kazanılması ile daha fazla evsel atık toplama araçlarında toplanabilmekte, bu durumda toplama ve taşıma maliyetlerini düşürmektedir. Depolama sahalarına daha az gideceğinden, çok yüksek maliyetlerle inşa edilen depolama alanları daha uzun sürelerle kullanılabilmektedir.

Gelecek için yatırımdır.
Üzerinde yaşadığımız Dünyanın bize sağlamış olduğu doğal kaynakların verimli bir şekilde kullanılması, gelecek nesillerin de kaynak sıkıntısı çekmemesi için önem arz etmektedir. Biz bu Dünyanın doğal kaynaklarını ne kadar tasarruflu kullanırsak bizden sonraki nesiller de o kadar az kaynak sıkıntısı çekecek ve gelecek kuşaklar da doğal kaynaklardan yararlanma olanağı bulacaktır. Bunun yanı sıra ülkemizde geri dönüşüm sektörü her geçen gün gelişmektedir. Bu gelişim, yeni tesislerin kurulmasını ve yeni iş imkânlarının oluşmasını sağlayacaktır.


İletişim
0530 394 18 14
0532 797 50 42


Etiket : kütahya hurda, kütahya geri dönüşüm, kütahya granül, kütahya granül imalatı, kütahya plastik hurda, kütahya ambalaj atığı toplama, kütahya kağıt hurda, kütahya toptan hurda alımı, Tavşanlı hurda, Tavşanlı geri dönüşüm, Tavşanlı granül, Tavşanlı granül imalatı, Tavşanlı plastik hurda, Tavşanlı ambalaj atığı toplama, Tavşanlı kağıt hurda, Tavşanlı toptan hurda alımı, kütahya plastik hurda, kütahya karton hurda, kütahya karton alımı, kütahya plastik alımı, kütahya pet şişe, kütahya demir hurda, kütahya bakır hurda, kütahya geri dönüşümcü, kütahya geri dönüşümcüler 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.